Wiadomości

Autor hitu “Winny” gościem Pucharu Świata w Zakopanem

Mateusz Mijal, autor hitów "Winny" i „Niech się ludzie śmieją” w już najbliższy piątek 17.01 na Wielkiej Krokwi zaprezentuje się zakopiańskiej publiczności.Popularny wokalista - kojarzony też z marką herbat TEEKANNE, oficjalnego partnera eventu w Zakopanem  - swoimi najnowszymi utworami rozgrzeje kibiców Pucharu Świata w skokach narciarskich 2014r.Zapowiada się

Mateusz Mijal, autor hitów “Winny” i ?Niech się ludzie śmieją? w już najbliższy piątek 17.01 na Wielkiej Krokwi zaprezentuje się zakopiańskiej publiczności.

Popularny wokalista – kojarzony też z marką herbat TEEKANNE, oficjalnego partnera eventu w Zakopanem  – swoimi najnowszymi utworami rozgrzeje kibiców Pucharu Świata w skokach narciarskich 2014r.

Zapowiada się świetna zabawa dla kibiców, sportowe emocje i dobra muzyka. Piosenki Mateusza Mijala towarzyszyć będą fanom skoków narciarskich i sportowcom już od 17 stycznia podczas kwalifikacji do Pucharu Świata w skokach narciarskich. Występ Mateusza Mijala rozpocznie się w tym dniu w godzinach popołudniowych na scenie Wielkiej Krokwi.

W niedzielę 19 stycznia w czasie finału imprezy wystąpi też inny znany zespół – Piersi, którzy zagrają znanych przebój Bałkanica.

———————————————————————————-

Mateusz Mijal ? wokalista, muzyk, kompozytor. Urodził się w Jaśle, gdzie mieszkał do 15 roku życia. Jako dziecko zaczął uczyć się gry na fortepianie, by następnie mając 11 lat zdać egzamin do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle.

Pierwszy publiczny występ wokalny Mateusza miał miejsce podczas Akademii Szkolnej, gdzie za namową jego ówczesnego nauczyciela muzyki zaśpiewał piosenkę Edwarda Stachury ? ?Życie to nie teatr?. Miał wtedy 13 lat. Później wszystko potoczyło się dość szybko. Były festiwale muzyczne, nagrody, wyróżnienia. Wiele razy zajmował pozycje na Ogólnopolskich Festiwalach Muzycznych dla dzieci i młodzieży m. in. Festiwalu Piosenek Jana Wojdaka, Festiwalu ?Nowa Piosenka w Starym Krakowie?, czy też Festiwalu Piosenki ?Wygraj Sukces?.

Mimo, iż mając 15 lat zdał egzamin do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Krakowie do klasy trąbki, to nadal w jego życiu najważniejszą rolę odgrywało śpiewanie. Gdy już na stałe osiadł w Krakowie rozpoczął współpracę z krakowskim kompozytorem i muzykiem Jackiem Pawskim oraz Janem Wojdakiem ? liderem zespołu Wawele. Ta współpraca zaowocowała wieloma występami zarówno na festiwalach, jak i koncertach. Mateusz coraz poważniej myślał o śpiewaniu, jako o tym, czym chciałby się zająć w przyszłości.

A to już wiesz?  Podróż samolotem nie musi być kosztowna

W 2005 roku Mateusz rozpoczął współpracę z krakowskim zespołem Skangur. W 2007 roku dostał koncertowania z zespołem Ich Troje. Zagrał z nimi ponad 100 koncertów na terenie Polski, Niemiec, Grecji, USA i Kanady.

W 2009 roku Mateusz zaprosił do współpracy muzyków pochodzących z różnych stron Polski, lecz mieszkających w Krakowie. Razem z nimi założył zespół Chłopacy. W tym samym roku razem z zespołem nagrał swój pierwszy singiel ? ?Wiara? który od razu stał się przebojem lata i był grany w wielu rozgłośniach radiowych w całej Polsce. Na Sopot Hit Festiwal 2009r. zajęli miejsce w pierwszej trójce. W 2011 wystąpili na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w duecie ze znaną aktorką ? Katarzyną Zielińską. W tym samym roku ukazał się kolejny singiel zespołu pt. ?To jest sen?.

Mateusz Mijal swoją karierę solową rozpoczął w 2012 roku singlem ?Winny? nagranym z jednym z najbardziej znanych polskich raperów ? Liberem. Po krótkim czasie piosenka okazała się hitem, a teledysk do utworu odnotował kilka milionów odsłon na oficjalnym kanale Mateusza na serwisie Youtube. Na szczytach najważniejszych, krajowych list przebojów znalazł się również kolejny, całkowicie solowy singiel ?Coś na później?. Rok 2013 zaowocował nowym hitem ?Niech się ludzie śmieją? utrzymanym w wakacyjnym klimacie.  Sponsorem realizacji tych trzech przebojowych teledysków Mateujsza Mijala jest marka TEEKANNE wspierająca artystę od początku jego kariery.

Koncern TEEKANNE to ponad 130 lat doświadczenia w zakresie produkcji herbaty. Wykwalifikowani specjaliści nieustannie pracują nad stworzeniem kolejnych, oryginalnych wariantów smakowych herbaty, które dostarczają niezapomnianych wrażeń konsumentom w różnych zakątkach świata. Siedziba firmy TEEKANNE POLSKA mieści się w Krakowie, a główna filia znajduje się w Dusseldorfie, w Niemczech (TEEKANNE GmbH & Co. KG).W asortymencie TEEKANNE Polska znajdziemy wiele rodzajów herbat, ponad 80 różnych produktów, które można znaleźć na sklepowych półkach nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach europejskich. 

A to już wiesz?  Najlepszy głośnik Bluetooth w historii firmy - premiera Bose Soundlink Bluetooth III

 

Więcej informacji: 
http://teekanne.pl/
http://herbatarozgrzewa.pl/
https://www.facebook.com/herbatateekanne

Źródło TEEKANNE Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy