Wiadomości

Dalkia Warszawa wśród ?Innowatorów Wprost 2014?

Dalkia Warszawa wśród ?Innowatorów Wprost 2014?
Dalkia Warszawa znalazła się wśród laureatów konkursu „Innowatory Wprost 2014”. Firma została nagrodzona za projekt „Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej”, który jest realizowany w Warszawie.Dalkię Warszawa wyróżniono w kategorii „Energetyka” za rozpoczęcie projektu inwestycyjnego „Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej”. ISC ma na celu wsparcie i optymalizację procesów decyzyjnych związanych z funkcjonowaniem sieci poprzez wyposażenie jej w infrastrukturę do monitorowania efektywności przesyłu ciepła oraz zintegrowanego i zdalnego zarządzania nią. Dzięki tej inwestycji zostaną zredukowane straty ciepła oraz ograniczona emisja dwutlenku węgla – rocznie o ponad 14 tysięcy ton. Projekt ma charakter pionierski z uwagi na skalę i kompleksowość, ponieważ Warszawska Sieć Ciepłownicza to największy tego typu system w całej Unii Europejskiej.– Projekt „Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej” to jedna z flagowych inwestycji Dalkii Warszawa. Jesteśmy przekonani, że dzięki niemu warszawska sieć będzie bardziej efektywna i przyjazna środowisku, a doświadczenia uzyskane przy jego realizacji zostaną wykorzystane również w innych polskich i

Dalkia Warszawa znalazła się wśród laureatów konkursu ?Innowatory Wprost 2014?. Firma została nagrodzona za projekt ?Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej?, który jest realizowany w Warszawie.

Dalkię Warszawa wyróżniono w kategorii ?Energetyka? za rozpoczęcie projektu inwestycyjnego ?Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej?. ISC ma na celu wsparcie i optymalizację procesów decyzyjnych związanych z funkcjonowaniem sieci poprzez wyposażenie jej w infrastrukturę do monitorowania efektywności przesyłu ciepła oraz zintegrowanego i zdalnego zarządzania nią. Dzięki tej inwestycji zostaną zredukowane straty ciepła oraz ograniczona emisja dwutlenku węgla ? rocznie o ponad 14 tysięcy ton. Projekt ma charakter pionierski z uwagi na skalę i kompleksowość, ponieważ Warszawska Sieć Ciepłownicza to największy tego typu system w całej Unii Europejskiej.

? Projekt ?Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej? to jedna z flagowych inwestycji Dalkii Warszawa. Jesteśmy przekonani, że dzięki niemu warszawska sieć będzie bardziej efektywna i przyjazna środowisku, a doświadczenia uzyskane przy jego realizacji zostaną wykorzystane również w innych polskich i europejskich miastach ? mówi Jacky Lacombe, prezes Dalkii Warszawa.

?Innowatory Wprost? są przyznawane od 2011 r. Podstawą do wyróżnienia jest udział w autonomicznym badaniu Innovation Research 2014, w którym analizowane są m.in. wydatki na innowacje ponoszone przez uczestniczące firmy. W tym roku redakcja tygodnika sprawdziła kilka tysięcy przedsiębiorstw reprezentujących najbardziej dynamiczne sektory gospodarki, m.in. farmację, energetykę, przemysł, budownictwo, telekomunikację, finanse oraz naukę.

Uroczyste wręczenie nagrody ?Innowatory Wprost 2014? Dalkii Warszawa miało miejsce 23 października br. w Warszawie.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Dalkia. Dostarczył
A to już wiesz?  Koszty pośrednie - wydatki, których nie widać

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy