Łazienka Łazienki

Łazienka w wielkim mieście

Informacja prasowa Łazienka w wielkim mieście Jakie są wnętrza łazienek w wielkim mieście? Stawiamy na komfort, wrażenie przestrzeni i nowoczesne wzornictwo. Ten styl ma wiele

Informacja prasowa

Łazienka w wielkim mieście

Jakie są wnętrza łazienek w wielkim mieście? Stawiamy na komfort, wrażenie przestrzeni i nowoczesne wzornictwo. Ten styl ma wiele odmian, bo mieszkańcy metropolii to na ogół indywidualiści.

Stworzenie „oazy wytchnienia” i wyrażenie osobowości właścicieli – tak urządza się wnętrza łazienek we współczesnych, wielkomiejskich apartamentach. To nasza naturalna reakcja na zgiełk ulic, natłok bodźców i stres, czyli codzienne życie. – „Nowoczesne wnętrza powinny emanować spokojem” – uważa architekt Ewelina Ziółkowska-Jacyków. Aranżacje przestrzegające zasady „less is more” są wciąż aktualne. Dotyczy to nie tylko małych wnętrz, ale również tych dużych. Pamiętajmy więc, by nie przeładowywać naszych domowych łazienek – kolorami, dekoracjami czy akcesoriami.

Jak wyposażyć taką przestrzeń? Utrzymana w miejskim stylu kolekcja meblowo-ceramiczna City Cersanit została zainspirowana potrzebami, stylem i dynamiką mieszkańców dużych miast. W skład serii wchodzi ceramika sanitarna, tj. dostępne w kilku rozmiarach nowoczesne umywalki meblowe, bezkołnierzowa miska zawieszana z deską w cienkiej, eleganckiej wersji slim i dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych meble łazienkowe o wyjątkowo nowoczesnym charakterze.

Wąskie krawędzie umywalek City podkreślają ich surowy wygląd, a nowoczesne wzornictwo, elegancki i wyjątkowy kształt pokazują dynamiczny charakter serii. Szeroka powierzchnia na akcesoria, pozwala zorganizować przestrzeń. Umywalki dostępne są w szerokości 50, 60 i 70 cm.

W bezkołnierzowej misce City zastosowano technologię CleanOn. Miska wyprofilowana jest w sposób pozwalający dokładnie spłukać całą wewnętrzną powierzchnię muszli, pozostawiając ją czystą na dłużej. Dostępna jest z wyjątkową cienką deską, wyposażaną w innowacyjny system One Button Easy-Off. Wypinanie deski jednym przyciskiem pozwala na perfekcyjne utrzymanie czystości. Przy projektowaniu pomyślano również o bezpieczeństwie i komforcie użytkowania – dzięki „soft close” deska opada wolno i cicho, pozostając bezpieczną dla dziecięcych palców.

Zainspirowane postindustrialnym stylem miejskich loftów szafki podumywalkowe i słupek mają nie tylko modne kolory, ale także minimalistyczną formę i design zgodny z najnowszymi trendami. Chromowane dodatki – nogi i relingi w słupku – podkreślają nowoczesny styl całej serii. Zwolennicy uniwersalnej kolorystyki sięgną po wersję białą, z fakturą drewna; a preferującym naturalność we wnętrzach Cersanit proponuje wersję w kolorze szarego dębu.

A to już wiesz?  Łazienka jest najbardziej nasycona iluzjami optycznymi

„Sentencja less is more od XIX wieku wciąż przyświeca dobremu designowi form i przestrzeni. Może dlatego, że dobrze czujemy się w miejscach uporządkowanych, funkcjonalnych oraz wyposażonych z umiarem, ale w elementy wysokiej jakości. Wszystkim, którym bliska jest ta idea i chcieliby ją wprowadzić do swojego domu proponuję trzymać się kilku złotych zasad:
1. Nie przesadzaj – w nowoczesnej łazience sprawdzą się meble, ceramika i oświetlenie minimalistyczne w formie.
2. Jakość – im mniej elementów we wnętrzu, tym bardziej przykuwają uwagę, a co ważniejsze powinny być wykonane z dbałością o detal i przede wszystkim z dobrych materiałów.
3. Ograniczona paleta barw – Im przestrzeń jest bardziej stonowana kolorystycznie, tym większe i bardziej uporządkowane wydaje się pomieszczenie.”- dodaje architekt Ewelina Ziółkowska-Jacyków ze SPOIWO STUDIO.

www.cersanit.com.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy