Zjawiska

Ultra Violet – kolor roku Pantone

Ultra Violet – kolor roku Pantone. Jak połączyć go z fugą i płytkami ceramicznymi? 17.01.2018 Wraz ze starym rokiem mija moda na ożywczą zieleń, kojarzącą

Ultra Violet – kolor roku Pantone. Jak połączyć go z fugą i płytkami ceramicznymi?
17.01.2018

Wraz ze starym rokiem mija moda na ożywczą zieleń, kojarzącą się z naturą, nowym życiem i harmonią. W 2018 będzie bardziej mistycznie, twórczo i kreatywnie. Pożegnajmy Greenery – kolor roku 2017, powitajmy Ultra Violet, ogłoszony przez Amerykański Instytut Pantone kolorem roku 2018 – również w aranżacjach łazienek.

Czy Ultra Violet, czyli odcień fioletu z lekką domieszką błękitu, będzie królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie? Kolor roku Instytutu Pantone ma być wyrazem obecnie dominujących trendów myślowych, odbiciem „ducha czasu” i współczesności. Jeśli prognozy amerykańskich specjalistów są trafne, czeka nas rok przemiany duchowej, wyciszenia i odkrywania tajemnic wszechświata.

Ponieważ kolor fioletowy rzadko występuje w naturze, kojarzony jest z tajemnicą i mistycyzmem. Dziś łazienka to również sfera domowego sacrum, stająca się dla nas azylem, miejscem wyciszenia, relaksu czy długich rozmyślań. Ciemny fiolet pozwala oderwać się od zgiełku dnia i oddać medytacji – to kolor magii i tajemnicy, wszystkiego co niezwykłe i niecodzienne.

Jak wykorzystać Ultra Violet?

-Ultra Violet, zapraszany do łazienek między innymi w postaci nowoczesnych płytek ceramicznych, będzie doskonale współgrał z wybranymi kolorami szerokiego wachlarza fugi Saphir, która zadebiutowała w naszej ofercie we wrześniu zeszłego roku – podkreśla Daria Bielska – Muszalik, kierownik produktu firmy Sopro.– Możemy połączyć go z wyrazistymi i mocnymi barwami, a jeśli obawiamy się, że pomieszczenie stanie się zbyt ciemne, postawmy na delikatniejsze kolory z palety fugi Sopro Saphir – magnolię 76, stellę 74, miętę 42, krokus 78, beż bahama 34 czy jasnoszary 16 – dodaje ekspert Sopro.

Sopro Saphir to nie tylko w walory estetyczne, ale wysoka jakość produktu. Za jej trwałość odpowiada nowoczesna technologia Hydrodur®, która znacząco podwyższa odporność spoin na przenikanie wody oraz aktywnie przeciwdziała rozwojowi pleśni i mikroorganizmów, wykazując silne właściwości antybakteryjne oraz zdolność do samooczyszczania. Technologię Hydrodur® wspiera efekt perlenia, dzięki któremu spoina charakteryzuje się doskonałą szczelnością i brakiem wchłaniania zanieczyszczeń w strukturę fugi. -W efekcie otrzymujemy trwałe rozwiązanie o zredukowanej absorbcji wilgoci i zanieczyszczeń powstałych podczas codziennej eksploatacji pomieszczenia. Cechy te, w połączeniu z innowacyjną recepturą gwarantującą gładką powierzchnię fugi i trwały kolor wpływają na niezmienny, estetyczny wygląd spoiny – nawet w obliczu wielu lat eksploatacji – podkreśla Daria Bielska-Muszalik, ekspert firmy Sopro.

A to już wiesz?  Dach gotowy na jesień

Spojrzenie na kompozycję

Poprzez skojarzenia z barwami orientu, Ultra Violet idealnie odnajdzie się w bogato zdobionych wnętrzach pokoi kąpielowych i domowych salonów spa. Doskonałą podpowiedzią dla wnętrz inspirowanych Ultra Violet jest również styl glamour. Fiolet z wzorzystych płytek, pełnych skomplikowanych ornamentów, doskonale uzupełnią białe, czarne lub szare fugi. Jeśli jednak wolimy bardziej stonowane kompozycje, wykorzystajmy styl prowansalski, zastępując lawendę Ultra Violet. Perfekcyjnie ożywi pomieszczenia, w których królują kremowe barwy, delikatne odcienie beżu czy biel – w końcu fiolet to kolor indywidualistów i nonkonformistów.

Śmiało eksperymentujmy z Ultra Violet – przełamujmy konwencje, poszukujmy nowych połączeń, dajmy wyraz swej artystycznej pasji. Pokażmy światu, że też jesteśmy ultranowocześni!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy