Grzejniki

Wodny grzejnik elektryczny podłączony do C.O.

Wodny grzejnik elektryczny podłączony do C.O. Na polskim rynku dostępne są elektryczne grzejniki łazienkowe w wersji wodnej, które w zimie podłączyć można do instalacji Centralnego

Wodny grzejnik elektryczny podłączony do C.O.

Na polskim rynku dostępne są elektryczne grzejniki łazienkowe w wersji wodnej, które w zimie podłączyć można do instalacji Centralnego Ogrzewania. Natomiast poza sezonem grzewczym, dzięki grzałce elektrycznej, mogą w chłodniejsze dni zarówno ogrzewać pomieszczenie, jak i wysuszyć ręczniki. Oprócz tego posiadają wentylator, dzięki któremu w kilka minut temperatura w łazience zostaje podniesiona o 2-4 st. C.

Grzejnik w łazience, który nie tylko ogrzewa pomieszczenie, ale również suszy wilgotne ręczniki czy drobną garderobę, stał się niezbędnym elementem wyposażenia. Dostępne są:
– tradycyjne tzw. drabinkowe, które podłączone są do instalacji Centralnego Ogrzewania i pracują w sezonie grzewczym
– suszarki elektryczne, które mogą działać przez cały rok, kiedy tylko podłączymy je do prądu.

Jednak kupując grzejnik tradycyjny nie będziemy mogli wykorzystać go poza sezonem grzewczym, w chłodniejsze dni lub wtedy, gdy zajdzie potrzeba wysuszenia ręczników czy bielizny. Z kolei grzejniki elektryczne, w trakcie zimy, nie korzystają z ciepłej wody w obiegu C.O., tylko ogrzewają za pomocą prądu.

Rozwiązaniem, które łączy cechy obydwu typów urządzeń, jest elektryczny grzejnik w wersji wodnej Mixt, dostępny w serii Nefertiti, która produkowana jest przez Atlantic Polska. W okresie zimowym, urządzenie podłączone jest do instalacji wodnej, która zasilana jest kotłem C.O. lub innym urządzeniem grzewczym (kominek, pompa ciepła, itp.). Latem natomiast, dzięki zainstalowanej grzałce elektrycznej, pracować może w pełni niezależnie jako typowy grzejnik elektryczny, zapewniając komfort cieplny, jak i możliwość wysuszenia ręczników.

Produkty z serii Nefertiti, w skład której wchodzą również modele Initial i Pivot, posiadają grzałkę nurkową, która wykonana jest ze stali inox. Za pomocą elektronicznego termostatu, ustawić można następujące tryby pracy:
– Lato umożliwiający pracę za pomocą grzałki
– Kocioł, dzięki któremu Mixt ogrzewa w instalacji C.O.
– Prysznic, podczas którego najpierw podgrzewane są ręczniki, następnie ogrzewane pomieszczenie, a na końcu następuje suszenie ręczników
– Turbo załączający pełną moc na określoną ilość czasu
– Frostfree, który zapobiega zamarznięciu.

Termostat sterowany jest drogą radiową, a urządzenie jest także kompatybilne z systemem sterowania Pass Program, czyli można zarządzać nim za pomocą programatora lub podłączyć do sieci sterowania.

Mixt i Pivot posiadają niezależny, ale zintegrowany wentylator Ventilo o mocy 1000W. Uruchamia się go jednym ruchem poprzez wciśnięcie przycisku Turbo (lub Boost), który znajduje się na termostacie, a także wybranie czasu (15, 30, 60 lub 120 min), w jakim dodatkowe ciepło ma być produkowane. Po wykonaniu zadania termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora. Ventilo jest w stanie podnieść temperaturę łazienki o 2-4 st. C. dosłownie w kilka minut, nie mówiąc o skutecznym wysuszeniu ręczników.

Jego obudowę wykonano ze stali wysokogatunkowej, którą pomalowano lakierem epoxy-polyester w kolorze białym (Mixt i Initial) lub antracytowym (Pivot). Na ich drabince zamocować można 2 uchwyty, które umożliwiają suszenie ręczników lub drobnej bielizny, a ich usytuowanie pozostaje w gestii użytkownika.

Ceny serii Nefertiti wyglądają następująco: Mixt (1 968 zł – 1750W, 2 091 zł – 2000W), Initial (800 zł – 500W, 923 zł – 750W) i Pivot (2 460 zł – 1500W, 2 583 zł – 1750W).

Link do zakładki nt. serii na stronie producenta http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/suszarki_lazienkowe/nefertiti/

nefertiti_initial

nefertiti_mixt

nefertiti_pivot

hastagi na stronie:

#zjawiska 20 kwietnia 2020