Przyrodnicze

Dziwne zjawiska meteorologiczne

Dziwne zjawiska meteorologiczne

Autorem artykułu jest Agnieszka Pilecka

Ziemia co chwilę potrafi nas czymś zaskoczyć. Świadczą o tym szczególnie niezwykłe meteorologiczne zjawiska. Bowiem pogoda bywa niezwykle pomysłowa, tworzy dzieła sztuki wręcz.

W przejawie swej kreatywności potrafi całe stepy ogarnąć pożarem, a w niebo wysłać słupy ognia. Tworzą się one w szczególności, gdy dodatkowo miejsce jest nękane tornadem. Widok jest przerażający, stworzony przez ruchliwe strumienie powietrza, tworzące się zawirowania. Ogień potrafi przekroczyć kilkadziesiąt metrów i pędzi z prędkością nawet do 160 km na godzinę. Potrafi zabić nawet dziesiątki tysięcy ludzi.

Kolejnym ciekawym zjawiskiem są opady żab, płazy lecą wprost z nieba. Wyniesione na wyżyny przez tornado, pod wpływem siły ciążenia opadają z powrotem na ziemię. Tornada porywają nie tylko żaby, bo odnotowano nawet opady meduz czy nawet niebezpiecznych żmij.

Następnym zadziwiającym zjawiskiem jest dla nas grad. Spotkał się z nim raczej każdy, ale kule gradowe nie wszyscy widzieli w wadze prawie kilograma. W Indiach bryłki wielkości grejpfruta pozbawiły życia prawie 300 osób podczas jednego z gradobić.

Symbol nadziei stanowi tęcza. Powstaje ona przy załamaniu światła słonecznego w kroplach wody. Znane i cieszące nas to zjawisko potrafi zaskoczyć w odwróconej formie. Choć to nie aż tak powszechne zjawisko, obserwować można również z radością.

Ha! A chmury o twarzy ufoludka?! To chmura soczewkowa przypominająca latający talerz, pozostająca nad Ziemią w bezruchu. Chmury tego rodzaju przybierają różne kształty i dość ciekawe kolory.

Wysoko nad powierzchnią kuli ziemskiej w stratosferze możemy również zaobserwować niezwykłe zjawisko chmur mieniących się przed wieczorem wszelkimi barwami tęczy.

A jednym z najbardziej znanych zjawisk jest piorun kulisty, choć natura nie potrafi wytłumaczyć powodów jego powstania. Różnej wielkości, rozmaitych barw, żyjące od paru sekund po kilka minut.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

WIDZIAŁAŚ? WIDZIAŁEŚ NIEZWYKŁE PIĘKNO PRZYRODY? DZIWNE ZJAWISKO NATURY?

DODAJ ZDJĘCIE,FILMY z YOUTUBE, CZYTAJ


zapraszamy do dodawania swoich opisów opisów, komentarzy, fotografii , filmów. Może słyszeliście że ktoś widział coś niezwykłego, pięknego? Opisuje, bez tego nigdy nie dowiemy się jaka jest prawda. zachęcamy serdecznie –

ps. przejdź niżej do pola komentarzy i dodaj

JAK DODAĆ ZDJĘCIE? Aby dodawać zdjęcie do komentarza należy wpisać:

<img src=" http : // www .adrestwojejstrony.pl/nazwazdjecia.jpg">

W powyższej formie udostępniają linki wszystkie darmowe hostingi zdjęć np http://www.fotosik.pl/ czy http://www.garnek.pl/

hastagi na stronie:

#niesamowite zjawiska przyrodnicze #yotube dziwne zjawiska #dziwne zjawiska przyrodnicze #ciekawe zjawiska atmosferyczne #zjawiska przyrodnicze 15 w 2015 #Dziwne zjawiska 2015 #dziwnie zjawiska w chmurach #niezwykłe zjawiska #niezwykłe zjawiska metrologiczne #niezwykłe zjawiska przyrodnicze

0 0 vote
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #cych   #dko   #jej   #jest   #lub   #od   #powietrza   #przez   #wikipedia

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tylko spokojnie
9 lat temu

kulistego pioruna to jeszcze nie widziałem, ale kto wie 🙂