Przyrodnicze

Iryzacja

Iryzacja Iryzacja to tęczowe barwy które powstają czasem na powierzchni przezroczystych ciał w wyniku interferencji światła (czyli oświetlenia światłem białym, przez co uzyskuje się wygaszenie

Iryzacja

Iryzacja to tęczowe barwy które powstają czasem na powierzchni przezroczystych ciał w wyniku interferencji światła (czyli oświetlenia światłem białym, przez co uzyskuje się wygaszenie pewnych, oraz wzmocnienie innych barw).

Obserwuje się je, jako mieniące się, barwne plamy na wodzie. Barwy te czasem są pomieszane, innym razem zaś w postaci smug prawie równoległe do brzegów chmur. Barwy iryzacji są często błyszczące i przypominają kolor masy perłowej.

Zjawisko iryzacji chmur w jest tego samego pochodzenia co wieńce i występuje przy chmurach kłębiastych Cirrocumulus, Altocumulus i Stratocumulus.

hastagi na stronie:

#iryzacja zjawisko #iryzacja zjawisko optyczne #co to jest Iryzacja #iryzacja co to jest #zjawisko przyrodnicze #Iryzacja chmur #iryzacja tęczowanie zjwiska pl #iryzacji #opis zjawiska przyrodniczego #zjawika przyrodnicze

A to już wiesz?  Zimowe tortury na czterech kółkach ? jak dbać o auto, by nie sprawiało kłopotów

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy