Jak usunąć plamy kiedy zwykłe pranie i pranie nie pomagają?

Domowe sposoby usuwania plam ? skuteczne czy ryzykowne?

Obrusy, serwetki, ubrania. Wszystkie materiały podczas codziennego używania narażone są na plamy. Często nie wiemy jak pozbyć się niektórych z nich, a zwykłe pranie i płukanie nie pomagają. Jak radzić sobie z trudnymi zabrudzeniami? Czy popularne wśród gospodyń domowych sposoby na usuwanie trudnych plam pomagają czy raczej szkodzą naszym ubraniom?

Wątpliwości w sprawie bezpiecznego usuwania plam rozwiewa ekspert marki Dylon ? producenta innowacyjnych środków wspomagających proces prania.

Plamy z ciemnych owoców, na przykład jagód czy jeżyn, są dość trudne do usunięcia, jeśli nie zareagujemy od razu. Podobnie jest z zabrudzeniami z czerwonego wina czy barszczu ? takie plamy potrafią być wyjątkowo uparte i trwale uszkodzić tkaninę. Popularne, domowe sposoby na pozbycie się takich zanieczyszczeń najczęściej są bardzo radykalne. Nierzadko słyszy się, aby używać octu lub spirytusu, alkoholu, soli, a nawet… rozpuszczalnika czy benzyny. Czy to jednak nie za wiele na niektóre delikatne materiały? – Pamiętajmy o tym, że traktowanie naszych materiałów tak mocnymi środkami jak ocet czy spirytus, może przynieść odwrotne skutki, niż te przez nas oczekiwane. Prawdopodobnie nawet jeśli usuniemy plamy, uszkodzimy w tym miejscu materiał i jego kolor. Domowe znane sposoby na pozbywanie się zabrudzeń polegają na wykorzystywaniu środków, które nie są przeznaczone do delikatnych tkanin ? co za tym idzie, nie możemy oczekiwać, że usuną wszystkie plamy, nie wyrządzając przy tym jeszcze większej szkody samemu materiałowi. ? ostrzega Bartłomiej Szakiewicz, ekspert marki Dylon.
Podobnie jest z długotrwałym namaczaniem i płukaniem tkanin ? nierzadko, aby pozbyć się plamy, kilkakrotnie pierzemy materiał, w pralce i ręcznie, zmieniając temperaturę wody z bardzo zimnej na gorącą. Takie metody wpływają niekorzystnie na jakość tkaniny ? może szybciej się skurczyć i blednąć. Aby mieć pewność, że pozbędziemy się plam i nie zaszkodzimy materiałowi, postawmy na specjalistyczne, delikatne środki do odplamiania. Dylon S.O.S na plamy pozbywa się zabrudzeń z tłuszczu, oleju, krwi, wina, warzyw i owoców, sosu, a nawet rdzy – podsumowuje ekspert.
Wybieranie pomiędzy skutecznym odplamieniem, a utrzymaniem ubrania w pożądanym stanie wydaje się konieczne, kiedy stosujemy domowe sposoby wywabiania zabrudzeń. Postawienie na sprawdzone, przeznaczone do konkretnego celu środki do odplamiania wydaje się nie tylko bardziej skutecznym, ale również znacznie bezpieczniejszym dla tkanin rozwiązaniem.

Obrusy, serwetki, ubrania. Wszystkie produkty podczas codziennego używania narażone są na plamy. Często nie znamy jak pozbyć się niektórych spośród nich, a zwykłe pranie i czyszczenie nie pomagają. Jak podawać sobie z dużymi zabrudzeniami? Czy popularne wśród gospodyń domowych środki na usuwanie trudnych plam pomagają czy raczej szkodzą naszym ubraniom?

Wątpliwości w historii bezpiecznego usuwania plam rozwiewa ekspert marki Dylon ? producenta innowacyjnych środków wspomagających proces prania.

Plamy z złych owoców, na przykład jagód czy jeżyn, są dość trudne do usunięcia, jeśli nie zareagujemy od razu. Ponadto jest z zabrudzeniami z czerwonego wina czy barszczu ? takie plamy znają być mocno uparte i trwale uszkodzić tkaninę. Popularne, domowe środki na pozbycie się takich zanieczyszczeń najczęściej są bardzo silne. Często słyszy się, aby używać octu lub spirytusu, alkoholu, soli, a nawet… rozpuszczalnika czy benzyny. Czyli toż a nie zbyt dużo na niektóre delikatne materiały? – Pamiętajmy o tym, że stosowanie naszych artykułów tak możnymi środkami jak ocet czy spirytus, może dać odwrotne skutki, niż te przez nas potrzebne. Prawdopodobnie nawet jeżeli usuniemy plamy, uszkodzimy w współczesnym tłu artykuł także jego kolor. Domowe znane środki na pozbywanie się zabrudzeń polegają na korzystaniu środków, które nie są dane do delikatnych tkanin ? co wewnątrz tym idzie, nie możemy liczyć, że unikną wszystkie plamy, nie wyrządzając przy tym jeszcze większej straty samemu materiałowi. ? ostrzega Bartłomiej Szakiewicz, ekspert marki Dylon.

Ponadto jest z stałym namaczaniem i płukaniem tkanin ? nierzadko, aby pozbyć się plamy, kilkakrotnie pierzemy materiał, w pralce i ręcznie, zmieniając temperaturę wody z bardzo zimnej na nową. Takie formy wpływają niekorzystnie na grupa tkaniny ? może mocno się skurczyć i blednąć. By posiadać gwarancję, że pozbędziemy się plam także nie zaszkodzimy materiałowi, ustawmy na profesjonalne, delikatne materiały do odplamiania. Dylon S.O.S na plamy pozbywa się zabrudzeń z tłuszczu, oleju, krwi, wina, warzyw oraz owoców, sosu, a nawet rdzy – podsumowuje ekspert.
Wybieranie pomiędzy skutecznym odplamieniem, a utrzymaniem włożenia w pożądanym bycie przygotowuje się konieczne, kiedy stosujemy domowe sposoby wywabiania zabrudzeń. Wpisanie na sprawdzone, dane do danego celu materiały do odplamiania sprzedaje się nie tylko wyjątkowo wydajnym, ale i bardzo bezpieczniejszym dla tkanin rozwiązaniem.

jak-usunac-plamy-24607433_l-002-2014-04-24 _ 16_10_58-75

jak-usunac-plamy-12513991_l-001-2014-04-24 _ 16_11_01-75

Authors
Top