Wiadomości

Poczuj się jak ptak ? ?polataj? w tunelu aerodynamicznym

Poczuj się jak ptak ? ?polataj? w tunelu aerodynamicznym
Chciałbyś poczuć emocje towarzyszące skokom spadochronowym bez konieczności wchodzenia do samolotu? Skorzystaj z tunelu aerodynamicznego i przekonaj się, że choć latanie przypomina prostą zabawę, to w rzeczywistości jest skomplikowane.Tunel aerodynamiczny to kanał o zamkniętym obiegu powietrza. Ciężar ciała jest w nim równoważony przez strumień powietrza osiągający prędkość do 300 km/godz., dzięki czemu człowiek może „latać” oraz symulować warunki swobodnego spadania.Opanowanie sztuki samodzielnego „latania” w tunelu wymaga ćwiczeń z trenerem. „Osoba nabywa podstawowych umiejętności, np. wchodzenia i wychodzenia z tunelu, przemieszczania się w nim oraz komunikowania się. W tunelu jest bardzo głośno, co uniemożliwia prowadzenie rozmowy” – podkreśla Katarzyna Bereska z Flyspot.Fizykoterapeuci podkreślają cenne walory rehabilitacyjne płynące z tego sportu. Wysiłek powodowany utrzymaniem się w powietrzu uruchamia mięśnie i rozciąga całe ciało. „Dwie minuty latania są porównywalne z trwającym godzinę ostrym treningiem, np. na siłowni” – mówi serwisowi infoWire.pl Michał Braszczyński z

Chciałbyś poczuć emocje towarzyszące skokom spadochronowym bez konieczności wchodzenia do samolotu? Skorzystaj z tunelu aerodynamicznego i przekonaj się, że choć latanie przypomina prostą zabawę, to w rzeczywistości jest skomplikowane.

Tunel aerodynamiczny to kanał o zamkniętym obiegu powietrza. Ciężar ciała jest w nim równoważony przez strumień powietrza osiągający prędkość do 300 km/godz., dzięki czemu człowiek może ?latać? oraz symulować warunki swobodnego spadania.

Opanowanie sztuki samodzielnego ?latania? w tunelu wymaga ćwiczeń z trenerem. ?Osoba nabywa podstawowych umiejętności, np. wchodzenia i wychodzenia z tunelu, przemieszczania się w nim oraz komunikowania się. W tunelu jest bardzo głośno, co uniemożliwia prowadzenie rozmowy? ? podkreśla Katarzyna Bereska z Flyspot.

Fizykoterapeuci podkreślają cenne walory rehabilitacyjne płynące z tego sportu. Wysiłek powodowany utrzymaniem się w powietrzu uruchamia mięśnie i rozciąga całe ciało. ?Dwie minuty latania są porównywalne z trwającym godzinę ostrym treningiem, np. na siłowni? ? mówi serwisowi infoWire.pl Michał Braszczyński z Flyspot.

Swoich sił w tunelu aerodynamicznym może spróbować każdy.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  WPROST z zastrzeżonymi prawami

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy