Wiadomości

Film ?Miasto 44? już w kinach

Film „Miasto 44”, którego głównym sponsorem jest ING Bank Śląski, od 19 września można oglądać na ekranach. Opowiada on historię grupy młodych ludzi biorących udział w Powstaniu Warszawskim. W przeddzień 70-tej rocznicy wybuchu Powstania, odbył się specjalny pokaz produkcji na Stadionie Narodowym, przy udziale zaproszonych gości, a przede wszystkim powstańców i ich

Film ?Miasto 44?, którego głównym sponsorem jest ING Bank Śląski, od 19 września można oglądać na ekranach. Opowiada on historię grupy młodych ludzi biorących udział w Powstaniu Warszawskim. W przeddzień 70-tej rocznicy wybuchu Powstania, odbył się specjalny pokaz produkcji na Stadionie Narodowym, przy udziale zaproszonych gości, a przede wszystkim powstańców i ich rodzin.

Bohaterami filmu ?Miasto 44? są członkowie jednego z powstańczych oddziałów. Aby wiernie odtworzyć klimat walczącej Warszawy, producenci współpracowali z uczestnikami Powstania Warszawskiego. Film utrzymany jest w konwencji filmu drogi i pokazuje walki powstańców w różnych dzielnicach Warszawy.

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Jan Komasa, jeden z najzdolniejszych twórców młodego pokolenia. Komasa ma na swoim koncie między innymi wielki przebój kinowy ?Sala Samobójców?. Zdjęcia do filmu trwały 63 dni, to jest dokładnie tyle ile trwało Powstanie. Wzięło w nim udział 3000 statystów i rekordowa ilość 100 aktorów, z czego duża część to debiutanci wybrani w drodze ogólnokrajowych castingów.


dostarczył infoWire.pl

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył
A to już wiesz?  Instalator ? najsłabsze ogniwo rekuperacji

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy