Zjawiska

Łazienka w stylu retro glamour czyli wraca retro moda!

Łódź, 29 kwietnia 2014 Informacja prasowa Łazienka retro glamour Łazienki w stylu retro glamour to hit wśród osób, które lubią styl vintage, ale jednocześnie charakter

Łódź, 29 kwietnia 2014
Informacja prasowa

Łazienka retro glamour

Łazienki w stylu retro glamour to hit wśród osób, które lubią styl vintage, ale jednocześnie charakter innych pomieszczeń nie pozwala im oderwać ?łazienki od rzeczywistości?. Urządzone są najczęściej w połączeniu stylizowanych na wiekowe materiałów, jak cegła czy kamień oraz nowoczesnego wyposażenia dodatkowego, które charakterem nawiązuje jednak do stylu retro, jak pralki, armatura czy elementy prysznicowe. Podpowiadamy, jak dobrać elementy wyposażenia, żeby idealnie dopełniały charakter wnętrza retro glamour.

W łazienkach w stylu retro obowiązkowy akcent to glazura nawiązująca stylem do zamierzchłych epok. Może ją mieć surowa biała cegła lub płytki ją imitujące, choć o bardziej użytkowym charakterze ? nie absorbujące wilgoci. Ważny jest również dobór elementów sanitarnych ? umywalki, brodziki czy armatura także powinny się wpisywać w ten trend. Elementami nowoczesnymi mogą być jednak szafki czy przedmioty użytkowe. ? Do tak zaprojektowanej łazienki polecamy zazwyczaj armaturę dwupokrętłową z ceramicznymi kurkami. Żeby jednak wpisać ją w trend glamour ważne jest, by nie była pokryta powłoką imitującą mosiądz antyczny, a chromowana. Taki charakter armatury z jednej strony nawiązuje do nowoczesności z drugiej do stylu retro ? mówi Tomasz Kowalczyk, product manager baterii Kuchinox i Laveo.

Kiedy natomiast wyposażymy umywalkę w baterie retro glamour trzeba do niej dopasować dodatki prysznicowe. Może nim być bateria wannowa z zestawem natryskowym w stylu nowoczesnego retro albo kolumna prysznicowa nawiązująca designem do dawnego stylu, lecz koniecznie poryta powłoką chromową. ? Taką kolumną, odpowiadającą na coraz większe potrzeby akcesoriów w stylu retro glamour jest kolumna Greta marki Laveo?? dodaje Tomasz Kolwalczyk, która swoją nazwę zawdzięcza klasycznej piękności czasów przedwojennych Grecie Garbo.

Retro glamour to moda, która urodziła się z przywiązania do starego stylu, a z drugiej strony z chęci wpisania się w nowoczesne trendy. Styl ten stosuje w sobie to co najlepsze ? sprawdzone, klasyczne wzornictwo i nowoczesny charakter jego otoczenia. Przy coraz większych możliwościach wyposażenia mieszkań w tym charakterze zyskuje na popularności każdego roku. Może więc warto przy okazji remontu domów i mieszkań o nim pomyśleć?

A to już wiesz?  KUP PAN WĘGIEL - czysty z energią!

Baterie_Beya-001-2014-04-29 _ 14_06_48-75

image001-002-2014-04-29 _ 14_06_48-75

image003-003-2014-04-29 _ 14_06_48-75

Laveo_kolumna_Greta-004-2014-04-29 _ 14_06_48-75

Laveo_lazienka_retro_Glamour-005-2014-04-29 _ 14_06_48-75

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy