Wiadomości

Zespół Grupy Wirtualna Polska wygrał hackathon dziennikarski Editors Lab

Zespół Grupy Wirtualna Polska wygrał hackathon dziennikarski Editors Lab
Zespół reprezentujący Grupę Wirtualna Polska wygrał hackathon dziennikarski – Editors Lab Hackdays. Jego członkowie – Tomasz Grynkiewicz, Michał Januszewski i Tomasz Mikulski – zaprezentowali projekt aplikacji o nazwie Newsbeam. Zwycięska drużyna weźmie udział w Hackdays w Barcelonie, gdzie zmierzy się z zespołami z całego świata.Zespół WP zaprezentował projekt aplikacji o nazwie Newsbeam, którą można połączyć z już istniejącymi serwisami lub aplikacjami informacyjnymi. Newsbeam pozwala czytelnikom m.in. na selekcję informacji, z jakimi chcieliby się danego dnia zapoznać. Wykorzystuje też geolokalizację, by ułatwić kontakt dziennikarzy z użytkownikami aplikacji, którzy znajdują się w pobliżu aktualnych wydarzeń (np. w promieniu 1 kilometra). – Konkurencja była wyrównana, a pomysły odważne. My zdecydowaliśmy się zrezygnować z "rewolucji" na rzecz rozwiązań, które można relatywnie łatwo wdrożyć w istniejących dziś serwisach i aplikacjach. Chcieliśmy pokazać nie tyle śmiałą wizję, co zaproponować pozornie drobne zmiany, które poprawiłyby znacząco przyjemność obcowania

Zespół reprezentujący Grupę Wirtualna Polska wygrał hackathon dziennikarski ? Editors Lab Hackdays. Jego członkowie ? Tomasz Grynkiewicz, Michał Januszewski i Tomasz Mikulski ? zaprezentowali projekt aplikacji o nazwie Newsbeam. Zwycięska drużyna weźmie udział w Hackdays w Barcelonie, gdzie zmierzy się z zespołami z całego świata.

Zespół WP zaprezentował projekt aplikacji o nazwie Newsbeam, którą można połączyć z już istniejącymi serwisami lub aplikacjami informacyjnymi. Newsbeam pozwala czytelnikom m.in. na selekcję informacji, z jakimi chcieliby się danego dnia zapoznać. Wykorzystuje też geolokalizację, by ułatwić kontakt dziennikarzy z użytkownikami aplikacji, którzy znajdują się w pobliżu aktualnych wydarzeń (np. w promieniu 1 kilometra).

? Konkurencja była wyrównana, a pomysły odważne. My zdecydowaliśmy się zrezygnować z “rewolucji” na rzecz rozwiązań, które można relatywnie łatwo wdrożyć w istniejących dziś serwisach i aplikacjach. Chcieliśmy pokazać nie tyle śmiałą wizję, co zaproponować pozornie drobne zmiany, które poprawiłyby znacząco przyjemność obcowania czytelników z codziennymi informacjami ? mówi Tomasz Grynkiewicz, szef serwisu Biztok.pl.

Sarah Marshall, redaktor social media na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w “The Wall Street Journal”, uzasadniając werdykt jury, zwracała uwagę na nowoczesny design aplikacji, jej użyteczność i zaangażowanie czytelnika w cykl wydawniczy newsów.

W hackathonie rywalizowało 12 drużyn reprezentujących media z Polski, m.in. “Gazetę Wyborczą”, “Newsweek”, Gazeta.pl, Polsat, “Puls Biznesu” czy TVN. Ich zadaniem było stworzenie rozwiązań ułatwiających użytkownikom dostęp do treści, których dostawcami są różnego rodzaju media, w tym także serwisy społecznościowe.

W czerwcu Zespół WP weźmie udział w Hackdays w Barcelonie, gdzie zmierzy się z 19 zespołami z całego świata.

Link do zwycięskiej prezentacji:
http://www.slideshare.net/wirtualnapolska/grupa-wp-presentation-newsbeam

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Mistrzowie i Mentorzy na 20. Festiwalu Woodstock

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy